درمان شقاق مقعد با لیزر در ۳۰ دقیقه بدون درد و خونریزی

بیماری شقاق ( یا فیشر) بر خلاف ظاهر کوچک خود بیمار بسیار هولناکی است، بیماران مبتلا به شقاق خوب می دانند که این زخم کوچک تا چه حد دردناک و آزار دهنده است!
وقتی این زخم یا ترک ایجاد میشود، باید به سرعت آن را درمان نمود، در غیر این صورت تنها در طی چند هفته عمق زخم تا چند برابر افزایش می یابد، در این شرایط درد و سوزش به حدی افزایش پیدا میکند که گاهی اوقات خوابیدن، نشستن و یا حتی راه رفتن هم برای بیمار غیر ممکن میشود.
توصیه ما این است که این بیماری را جدی بگیرید و به محض اینکه اولین علائم بیماری ظاهر شد، برای درمان فیشر اقدام کنید. در ادامه بررسی بهترین و سریع راه درمان شقاق با لیزر می پردازیم.


شقاق چیست ؟
شقاق (فیشر) ترک و یا زخمی است که در مقعد ایجاد می شود. این ترک بسیار دردناک است و اغلب با خونریزی همراه است. علت ایجاد این بیماری در افراد مختلف، متفاوت می باشد. اما به طور ثابت در اکثر بیماران این مشکل با تغییرات اجابت مزاج از قبیل یبوست و اسهال ایجاد می شود.

به نقل از betterhealth.vic.gov.au :

Faeces (poo) is temporarily stored in the rectum and expelled from the body via the anus. An anal fissure is a tear or split in the lining of the anus (anal mucosa). The symptoms and signs include pain when passing a bowel motion and bright red blood from the anus.

ترجمه :

مدفوع در راست روده (انتهای روده بزرگ) ذخیره و از طریق مقعد از بدن خارج میشود. زخم یا شقاق در پوشش مخاطی مقعد ایجاد میشود. علائم و نشانه های این بیماری شامل درد هنگام دفع مدفوع و خروج خون قرمز روشن از مقعد است.

در برخی از موارد گفته می شود که فیشر در اثر کاهش خون رسانی به ناحیه پشت مقعد ایجاد می شود، چرا که این عارضه در ناحیه ی خلفی مقعد بیشتر بروز می کند.

از نظر میزان شیوع این بیماری میان مردان و زنان نیز، می توان گفت به طور یکسان است، اما به نسبت در افراد بالغ بیشتر مشاهده می گردد.

انواع شقاق مقعدی
بسته به مدت زمانی که یک فرد دچار فیشر شده است، می توان آن را به دو دسته تقسیم کرد. به عبارتی  :

چنانچه شقاق زیر دوازده هفته طول کشیده باشد، شقاق حاد نامیده می شود.
اما چنانچه این مسئله بیشتر از دوازده هفته طول بکشد، و باعث پارگی و عدم خون رسانی به آنودرم شود ،می توان به آن شقاق مزمن گفت.
شقاق حاد به حالت یک خط طولی است، و شقاق مزمن زخم وسیعی است که لبه های آن برجسته شده است.

علائم و نشانه های بیماری شقاق یا فیشر
احساس درد هنگام اجابت مزاج
دیدن خون پس از دفع مدفوع
خونریزی از ناحیه مقعد
ایجاد زائده پوستی در ناحیه زخم
سوزش و خارش مقعد
ارتباط با کارشناسان ما در واتساپ
در صورتی که با توجه به این علائم در تشخیص شقاق دچار مشکل شده اید، همین حالا به این شماره در واتساپ پیام دهید، تا به طور کامل شما را راهنمایی کنند.

۰۹۱۹۷۷۱۵۵۲۷
پیشگیری
شقاق مقعدی مانند سایر بیماری های مقعد می تواند با روش های آسانی تا حدودی کنترل شود. از آنجا که بیماری های مقعد ارتباط مستقیمی با روده و معده دارند، ایجاد ساختار مناسبی برای اجابت مزاج می تواند بسیار موثر واقع شود. رعایت سبک زندگی سالم می تواند شما را از ابتلا به این بیماری در امان نگه دارد.

به همین جهت رعایت نکات زیر الزامی است:

رژیم غذایی سرشار از فیبر (مصرف انواع میوه ها، سبزیجات و غلات)
مصرف مایعات به مقدار لازم (حداقل ۸ لیوان آب در طول روز)
داشتن تحرک و انجام ورزش های سبک مانند پیاده روی (حداقل ۳۰ دقیقه در طول روز)
دوری از استرس (زیرا می تواند شما را از یبوست و اسهال مکرر دور نگه دارد.)
اجتناب از زور زدن در توالت
رعایت بهداشت مقعد
درمان سریع یبوست و اسهال
مصرف ملین (با مشورت پزشک و در صورتی که یبوست مزمن شده است.)
پرهیز از شستشوی مقعد با شوینده های معطر و یا خشک کردن آن با دستمال های زبر
بسته به نوع شقاق مقعدی روش های درمان آن نیز متفاوت می باشد. در برخی از موارد بیماری را می توان به وسیله درمان های خانگی برطرف کرد.

اگر به تازگی دچار شقاق شده اید و در مرحله حاد آن قرار دارید، با استفاده از رژیم غذایی حاوی مواد غذایی فیبردار مانند کلم، کاهو، خیار، میوه جات، خاکشیر، انجیر خشک که آب انداخته شده است و یا داروهایی مانند پسیلیوم، شربت لاکتولوز یا شربت منیزیم می توان از ابتلا به شقاق مزمن جلوگیری به عمل آورد.

همچنین به مراجعه به پزشک و دریافت یک نسخه ی دارویی می توان این بیماری را کنترل نمود. نشستن در آب ولرم نیز می تواند کمک کند. اما اگر هیچ یک از نسخه ها جواب ندهد و دچار شقاق (فیشر) مزمن شده اید، باید حتما با پزشک خود مشورت کرده و بهترین راه درمان فیشر را انتخاب نمایید.

درمان شقاق با لیزر
در حال حاضر بهترین و قطعی ترین روش برای رهایی از بیماری آزار دهنده ی شقاق، لیزر درمانی است. برای درمان قطعی شقاق با لیزر باید قسمتی از عضله آن قطع شود. زیرا که اسپاسم یا فشار شدید داخل عضله مقعد است که باعث شده تا این عضله ترک خورده و زخم شود. برای رفع این اسپاسم باید قسمتی از عضله که آسیب دیده برش داده شده و جدا شود.

پیشرفت دستگاه های پزشکی موجب شده تا از قدرت لیزر برای برش این ناحیه به جای چاقوی جراحی استفاده کنند. این جایگزینی مزیت های بسیاری هم برای پزشکان و هم برای بیماران به همراه داشته است، که مهمترین آن جلوگیری از عوارض بیماری مثل عفونت و بی اختیاری در کنترل مدفوع و گاز روده است. چرا که عضله مقعد به شدت حساس بوده و وارد شدن هر آسیبی با چاقوی جراحی به آن می تواند با بی اختیاری در کنترل همراه شود.

لیزر در هر دو نوع شقاق قابل استفاده است.

برای شقاق حاد از لیزرهای با توان پایین استفاده می شود.
برای درمان شقاق پیشرفته یا مزمن از لیزرهای با توان بالا استفاده می شود. با این روش زخم شقاق و زایده پوستی آن با کمترین آسیب و حتی بدون درد یا خونریزی برداشته می شود و عمل اسفنکتروتومی انجام می شود.
مشاوره برای درمان
برای مشاوره رایگان با کارشناسان یا تعیین نوبت ویزیت می توانید همین حالا به این شماره واتساپ پیام دهید. 

09197715527
مزایای لیزر
از مزایای استفاده از لیزر در این عمل این است که برخلاف جراحی، هنگام عمل به بافت اطراف صدمه نمی زند و فرد دچار بی اختیاری در دفع مدفوع نمی شود. چنانچه فرد بیمار دچار سایر بیماری های مقعد باشد به طور همزمان می توان آن را درمان کرد. احتمال ابتلا به بیماری های ویروسی در این روش به صفر می رسد. عمل به صورت سرپایی می باشد و فرد پس از استراحت کوتاهی به زندگی طبیعی خود باز می گردد. از سایر مزایای این روش عدم نیاز به بیهوشی است. هم چنین نسبت به جراحی باز، پس از عمل درد کمتری احساس می شود. از دیگر مزیت های این درمان میتوانیم به این موارد اشاره کنیم:

درمان سرپایی بدون نیاز به بستری در بیمارستان (قبل و بعد از لیزر)
انجام لیزر در کمتر از نیم ساعت
مناسب برای انواع شقاق حاد و مزمن
درمان بیماری تنها در یک جلسه و بدون احساس درد یا خونریزی
درمان قطعی بدون نیاز به سایر درمان ها
بدون نیاز به تزریق داروی بیهوشی و تحمل عوارض بعدی آن
بهبودی سریعتر زخم ها، بدون نیاز به طی کردن دوره نقاهت در منزل
پیشگیری از آسیب دیدن پوست اطراف مقعد
هزینه مناسب و مورد تایید وزارت بهداشت
پیشگیری از ایجاد عوارض مثل بی اختیاری و عفونت که در جراحی سنتی شقاق به وفور مشاهده می شود.
کنترل درد شدید شقاق با یک جلسه لیزر
هزینه لیزر
همان طور که اشاره کردیم، یکی از مزیت های لیزر، هزینه مناسب آن است. با انجام لیزر نه تنها در هزینه ها، بلکه در زمان نیز صرفه جویی می کنید،زیرا این درمان فیشر در یک جلسه نیم ساعته انجام شده و بعد از انجام آن هم نیازی به طی کردن دوران نقاهت نیست

کلینیک نوین تمام سعی خود را نموده تا هزینه جراحی شقاق با لیزر را به حداقل کاهش دهد، تا بیماران دغدغه پرداخت هزینه را نداشته باشند.

هزینه درمان شقاق با لیزر با توجه به عوامل  مختلفی تعیین میشود. این هزینه بسته به نوع بیماری و مدت زمانی که از شروع آن گذشته متفاوت است. شرایط سلامتی، دستمزد پزشک و ناحیه ای که شقاق در آن ایجاد میشود، همگی در تعیین هزینه تاثیر گذار هستند.